Jak vybrat kabelku

V dnešní době můžeme najít v obchodech velké množství kabelek, které se liší barvou, tvarem, materiálem a v dalších aspektech. To je jistě příjemné zjištění, neboť již nemusíte mít jen „univerzální“ kabelku jedné barvy, která se bude hodit ke každému oblečení.

Jak vybírat kabelky?

 

Při výběru kabelky je důležitá především kvalita a styl. Dříve než se rozhodnete pro nákup kabelky, je důležité si uvědomit:

 

  • Kam chcete kabelku nosit?
  • Co se má do kabelky vejít?
  • K čemu chcete kabelku nosit?
  • S jakými barvami budete kabelku kombinovat?
  • Bude kabelka celoroční nebo jen na sezónu?
  • Z jakého materiálu by měla být kabelka vyrobená?
  • Jaký tvar kabelky/tašky se hodí k mé postavě?

 

Kam budu kabelku nosit?

 

Před nákupem kabelky byste měla zvážit, kam budete kabelku nejčastěji nosit, případně pro jakou příležitost kabelku či tašku kupujete. Podle toho budete vybírat společenskou kabelku, elegantní kabelku, textilní tašku, sportovní tašku či batoh.

 

 

Co budu v kabelce nosit?

 

Co budete v kabelce nosit, ovlivňuje velikost Vámi vybírané kabelky. Do společenské kabelky se většinou vejde jen telefon, malá peněženka a klíče, do větší kabelky či tašky pak další nezbytnosti jako je např. deštník, diář, pero, parfém apod.

 

Nezapomeňte, že pokud budete kabelku přetěžovat, bude to mít negativní vliv na její životnost.

 

 

S jakými barvami budu kabelku kombinovat?

 

V dnešní době existuje velké množství kabelek různých tvarů a barev. To je jistě příjemné zjištění, neboť můžete vybírat a nemusíte mít kabelku jedné barvy, tzv. univerzální kabelku, která se bude hodit ke každému outfitu. 

 

Pokud se ráda oblékáte do modré, červené, bílé nebo zelené, kabelka stejného či podobného odstínu bude určitě skvělým doplňkem.

 

 

 

Kabelky s různými motivy jsou velmi populární, na druhou stranu je ale kabelka bez vzorů více praktická a kombinace s oblečením bude snadnější. Jestli ale máte ráda outfit v jednobarevných odstínech, pak výrazná kabelka bude tou pravou volbou.

 

 

 

Kabelka černé barvy je klasika, která se hodí ke každému oblečení. Hnědé tašky jsou také velmi populární, ale je vhodné je kombinovat s oděvem v různých odstínech hnědé nebo béžové.

 

 

 

Z jakého materiálu by měla být má kabelka vyrobena?

 

Kožené kabelky jsou stále velmi módní a vždy se hodí ke každému oblečení. Pokud ale nemáte kůži v oblibě, je možné vybírat ze široké škály jiných materiálů. Textilní, plátěné tašky stejně jako kabelky vyrobené z kombinace látky a kůže jsou stylové. Velmi oblíbeným materiálem kabelky je také umělá kůže, která ve většině případů věrohodně nahrazuje kůži. Tašky ze slámy nebo podobných materiálů jsou skvělým doplňkem letního oblečení. 

 

 

 

Jaký tvar kabelky se hodí k mé postavě?

 

Při výběru kabelky je také důležité zvolit správný typ vzhledem k Vaší postavě. Kabelky by vždy měly doplňovat Vaši postavu.

 

Pokud jste vysoká a štíhlá, kabelky čtvercového nebo oválného tvaru pro Vás budou ty nejlepší.

 

Jste-li menšího vzrůstu a plnějších tvarů, zvolte typ kabelky, která tvarem připomíná láhev. Velmi malé kabelky pro ženy plnějších tvarů také nejsou zrovna nejlepší.

 

Naopak módní batohy se hodí pro každou ženu, bez ohledu na typ její postavy.

 

U kabelek je také dobré využít nastavení délky uší. Větší kabelky či tašky by neměly překrývat oblast boků. Pokud to lze, nastavte délku uší kabelky/tašky tak, aby končila v pase.

 

 

 

Pokud nosíte rádi batohy, pak by neměly překrývat vaše pozadí. Nastavte popruhy tak, aby batoh končil nad pasem. Batoh tak lépe vynikne, nebudete tolik zatěžovat spodní část zad a zároveň vás to přinutí mít páteř ve vzpřímené pozici, což má pozitivní vliv na vaše záda.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.